Chcete pochopit, co to znamená postmoderní film? Chcete pochopit (nebo si připomenout), proč se z Quentina Tarantina stala taková režijní celebrita, i když nevypadá jako George Clooney? Chcete vidět zlaté hodinky, jež prošly světovými válkami a několika konečníky?

Zajděte si do kina na Pulp Fiction: Historky z podsvětí, jednu z nejkultovnějších kultovek divokých 90. let!

Třetí kousek letošního Projektu 100 se na své diváky těší v Městském kině Společenského domu ve čtvrtek 29. května od 19:00 v rámci promítání Filmového klubu.

Dvouapůlhodinová jízda vyprávěná jako rozházená mozaika čtyř brakových krimi příběhů v roce 1994 vyhrála slavný festival v Cannes, pak byla nominovaná na sedm Oscarů, včetně těch za nejlepší film a režii.

Tarantino s kolegou Rogerem Averym si sošku naháče odnesli za (opravdu) originální scénář. To vůbec není špatný výsledek na druhý film v kariéře.

Ti, kdo Pulp Fiction před dvaceti lety sjížděli znovu a znovu, si ale asi víc než počet jeho cen pamatují, jak v něm John Travolta tančil a oživoval Umu Thurman, jak v něm Samuel L. Jackson citoval Bibli nebo jak v něm Bruce Willis vysvětluje své milé rozdíl mezi obyčejnou motorkou a chopperem.

Tenhle film, sám přeplněný fetišistickými detaily a popkulturními odkazy, se stal dílem natolik citovaným, že jeho znalost patří k žádoucímu filmovému vzdělání.

pulp-fiction