Občanská sdružení Lobkovice, o.s. a Aktivita Neratovice spolu s restaurací Mlýn připravily na neděli 20. dubna velikonoční akci pro děti i pro dospělé.

Akce začne v 11:00 a potrvá do 17:00, kde jinde než v restauraci v lobkovickém mlýně.

Lobkovické sdružení připravilo už tradiční soutěž o nejlepší velikonoční nádivku. Už vloni měla tato soutěž velký ohlas. Letošní počasí slibuje, že v nádivkách nebudou chybět kopřivy jakožto speciální velikonoční ingredience.

K tomu pak další rukodělné aktivity jako zdobení perníčků či navlékání korálků.

Pozvala také lobkovického kreslíře a karikaturistu Vladimíra Dvořáka, aby kreslil hlavně pro děti.

Restaurace Mlýn připravila barvení vajíček a pletení pomlázek.

Aktivita Neratovice připravila dvě velikonoční soutěže pro malé děti. V rámci geopolitické rovnováhy se volně inspirovala jednou americkou a jednou ruskou velikonoční tradicí.

Dle americké tradice budou děti hledat čokoládová vajíčka, která jim pak budou odměnou, a podle té ruské budou koulet vajíčka po zemi do vytčeného cíle, za což budou také odměněny malou sladkostí.

A nakonec soutěž ve vyfukování vajec bude spočívat v tom, že dvojice budou usilovat o vyfouknutí co největšího počtu vajec v určeném časovém limitu.

Soutěž je to spíše pro dospělé, neboť první cena není vhodná pro děti. Každopádně vajíčka věnuje restaurace Mlýn, která z vyfouknutých žloutků a bílků udělá soutěžícím chutnou omeletu s domácím chlebem.

facebooková událost

velikonoce2014