Letošní sezónu koncertů v neratovické restauraci U Nádraží odstartoval 24. 4. koncert stonerrockových Argonaut z Hradce Králové, které podpořilo z jedné třetiny místní noiserockové trio NoArtist.

Z hlediska hudebních kvalit to byl start více než důstojný. Jediné, co by se snad mohlo trochu zlepšit, je divácká návštěvnost (která ovšem také nebyla nijak zlá).

Šance k tomu bude v sobotu 30. 5., kdy série nádražních koncertů pokračuje vystoupením dalších tří kapel.

Místní barvy bude hájit opět kapela z pořádajícího labelu Sakraphon. Tentokrát půjde o skupinu Bumfrang3 ze Všetat/Přívor. Bumfrang3 jsou kapelou historicky svázanou s dnes již kultovním (a bohužel už neexistujícím) prostorem byšického Starého mlýnu.

Na svém kontě mají 4 alba a mnoho odehraných koncertů. Jejich styl není zcela jednoduché zařadit. Pro zjednodušení lze použít škatulek noise rock, alternativní rock, psychedelic či spacerock.

Dalé vystoupí Proti všem z Brandýsa nad Labem hrající acoustic-punk nebo přesněji „Vegan akustickej emo/punk postavenej na principech DIY“.

Posledními přespolními hosty budou Kurac. Původně brněnská, nyní pražská skupina se slezskými kořeny a balkánským názvem hrající skutečně brutální verzi noise rocku.

Kurac jsou relativně mladou skupinou. Jejich vystoupení však bývají dostatečně sebejistá a především mají, řečeno jazykem samotné kapely, „pořádné kulo“. To potvrzuje i nedávná nahrávka – split kazeta s další brněnskou skupinou Vlněna, kterou Kurac jistě přivezou s sebou. Takže je to jasné. 30. 5. dupejte na koncert!

Koncert začíná v 19:00, konec bude přizpůsoben snaze nenarušovat noční klid ve městě a přizpůsobit se přespolním návštěvníkům, kteří chtějí stihnout poslední vlakové spoje z Neratovic. Vstupné bude 100 Kč.

Událost na facebooku

nádražka