Již toto pondělí 9. února proběhne od 18:00 ve foyer Společenského domu v Neratovicích vernisáž výstavy současného umění. Výstava pak potrvá do 18. března.

Autory vystavených děl jsou studenti ateliéru fotografie FUD UJEP v Ústí nad Labem: Jana Butzke, Alžběta Kočvarová, Tomáš Lumpe, Pavel Matoušek a Daniela Šrámková.

Výstava v Neratovicích je již 3. putovním zastavením projektu, jehož kurátorkami jsou Silvie Milková a Jana Stejskalová.

Projekt přezkoumává tradiční model, kdy je do galerie přivezena již hotová výstava. Po Ústí nad Labem a Praze měli tentokrát možnost umělci trávit čas v Neratovicích a osobitě na ně reagovat. Prezentována bude tedy nejen volná tvorba, ale i interpretace města, atmosféry Společenského domu a jeho okolí.

Medium Loci je slovní hříčkou spojující latinské slovní spojení genius loci – „duch místa“, jež odkazuje k tomu, že celý projekt vždy s každou novou výstavou obsáhne i nová umělecká díla, reagující na dané místo a slovo medium můžeme chápat jako odkaz na umělecké medium, prostředníka, který tento nový pohled na ducha daného místa nabízí.

Speciálním hostem bude Věra Samková.
Součástí vernisáže bude bohatá tombola!

ScreenShot258