Do včerejšího zápasu Krajské soutěže mužů nastoupili hokejisté HC Buldoci Neratovice na domácím ledě proti HC Cvočkaři Hořovice jako favorité.

Cvočkaři byli Buldokům důstojnějším soupeřem než jejich soupeř z minulého domácího zápasu HC TJ Božetice. Průběh zápasu ale ovlivnil rozhodčí, který až příliš často přerušoval hru a vylučoval mnohdy nepochopitelně.

Ani jeden z týmů se kvůli neustálému přerušování hry nemohl dostat do tempa. První třetina se hrála 50 minut a téměř se nehrálo v plném počtu.

V první třetině padly čtyři branky. V 8. minutě Buldoci využili první z několika přesilovek pět na tři a gólem Václava Peka se ujali vedení. Ve 13. minutě využili další oslabení soupeře o dva muže a David Macek zvýšil na 2:0.

Už o dvě minuty později vedli Buldoci díky brance Lukáše Pokory už 3:0. Mezitím nastřeli tyč a měli šance dokonce i v oslabení.

Ještě do konce třetiny měli přesilovku pět na tři i hosté a brzy ji využili. Zajistili si tak korekci skóre na 3:1, kterým skončila i třetina.

Druhá třetina byla hokejově nejpohlednější. Buldoci předvedli několik pěkných kombinací, ale brankáře hostí se jim nepodařilo prostřelit.

Pak si ale vybral hostující brankář dvě slabé chvilky a domácí toho plně využili. Ujali se vedení 5:1.

Hořovičtí pak z přesilovky snížili na 5:2 v 15. minutě, načež vystřídali brankáře.

Mezitím už si proti sobě rozhodčí poštval velkou část publika a zejména během třetí třetiny schytal nejednu invektivu.

V té Buldoci přestáli přesilovku soupeře 5:3, aby pak Lukáš Prejza zvýšil na 6:2.

Minutu před koncem podepsal závěrečný účet zápasu Václav Pek, který tak dovršil svůj hattrick.

Zápas sledovalo 480 diváků. O pololetní prázdniny zřejmě někteří fanoušci dali přednost horám, a tak se překonání rekordní návštěvy odkládá na příští zápas.

Utkání diváky nepobavilo tak jako jiné souboje na ledě neratovického zimního stadionu, ale nelze to vyčítat ani jednomu z týmů, které k němu nastoupily. Rozhodčí jim nedal moc šancí dostat se do zápasu.

Buldoci vs. Cvočkaři