Dle bodových zisků jednotlivých týmů byl Vánoční hospodský kvíz dosud nejobtížnější. Mezi dvanácti soutěžními družstvy se s tím nejlépe vyrovnala Hvězdova pěchota, která tak dosáhla svého vysněného cíle neděleného prvního místa.

Celkem dvanáct týmů se postavilo na start Vánočního hospodského kvízu. Dva z nich byly nováčky této prestižní soutěže – Quatro a Kvrdlobruti.

NNZ, Hvězdova pěchota, CML, Mloci či Stará garda už patří do inventáře startovního pole. Tradičními účastníky se už stávají také Ujepandy, Kaštani, Wall-y či JOJ. Podruhé se přihlásilo družstvo „Ticho…“.

Po představení družstev se soutěžící dozvěděli, o jaké ceny budou hrát. Ty věnovali sponzoři zahradnictví Květinové zahrady, Fotoateliér Profoto Vosáhlo, nakladatelství Verbum, dovozce moselských vín OHMS, sdružení Svět patníků, hospůdka Koupák a Společenský dům.

Pak přišly na řadu otázky, které, jak se posléze zjistilo, daly soutěžícím pořádně zabrat, ačkoliv to z jejich výrazů nebylo tak znát.

To se ukázalo až při odhalování správných odpovědí. A došlo opět na příznačné pokusy uhádat nějaký ten bod či alespoň půlbod navíc, v čemž bylo tentokráte nejaktivnější družstvo CML.

Cenu fair play, kdyby se udělovala, by si z Vánočního hospodského kvízu odnesl tým Ticho…, který se dobrovolně přiznal k tomu, že mu porota omylem přidala jeden bod. Tímto hrdinským přiznáním se sice propadl na poslední místo, ale získal právo vybrat téma na příští kvíz.

Rozhodl se však toto právo využít k potrestání organizátorů, když vybral téma „Sérioví vrazi 70.-90. let 20. století.“

Nováčci kvízu, týmy Quatro a Kvrdlobruti, neskrývali nadšení nad skutečností, že při svém prvním pokusu dokázali vystoupat nad příčku poslední.

Šťastné chvilky prožili soutěžící z družstev Ujepandy a Kaštani, kteří neskrývali radost nad tím, že porazili jednoho z favoritů Starou gardu, úřadujícího vítěze minulého kvízu.

Na výsluní se vrátili Mloci, tedy na výsluní výsledkové listiny kvízu, nikoliv do ulice Na Výsluní.

Jak to tedy dopadlo?

1. místo: Hvězdova pěchota (Martin Hvězda, Pavel Jambor, Pavel Šanda, Vladimír Dolanský) – 15 bodů

2. místo: Mloci (David Černý, Lída Nováková, Ondřej Kalista, Marta Hájková) – 13 bodů

3.-5. místo: CML (Roman Mišoň, Slávek Salač, Karolína Peštová, Petr Najmon), Kaštani (Honza Ryba, Tereza Reháková, Ivanka Drahorádová, Honza Podzimek), NNZ (Kateřina Šmídová, Eduard Šmíd, Ondřej Najman, Markéta Šestáková) – 12 bodů

6. místo: Ujepandy (Eva Rybáková, Markéta Johnová, Pája Kozáková, Míša Malá) – 10 bodů

7.-8. místo: Stará garda (Aleš Jinoch, Jarda Pázler, Blažej Uhrinčať, Petr Vokšický) a Wall-y (Roman Valík, Veronika Chládková, Kosák, Eva Jelínková) – 9 bodů

9. místo: JOJ (Jana Zahoranská, Ondřej Zahoranský, Jana Kozáková, Lída Kozáková) – 8 bodů

10. místo: Quatro (Jarmila Čornejová, Marcela Poláková, Barbora Čornejová, Dominika Jínová) – 6 bodů

11. místo: Kvrdlobruti (Michal Elis, Tomáš Starý, Martin Houštěcký) – 5,5 bodů

12. místo: Ticho… (Budi, Natálie, Dana, Kamil) – 4,5 bodů