Necelý týden před vystoupení kapely Zoo2 ve Společenském domě v Neratovicích, přinášíme krátký rozhovor se zpěvákem této kapely, hrající písně U2, Jendou Svitákem.

Neratoviny: Co se v Zoo2 změnilo od koncertu ve Společenském domě před rokem?

Jenda Sviták: První změna je na postu bubeníka. Petra Hubatyho, který aktuálně studuje v Kanadě, zaskakuje další skvělý bubeník Matouš Hrábek.

Další změny se promítly hlavně do zvukové stránky. Vylepšili jsme naše vybavení. Více a citlivě používáme samply pro vytvoření barevnější zvukové palety. Nyní je v podstatě používáme tam, kde je používají i samotní U2.

Jeden z našich kytaristů hraje na stejný aparát VOX jako kytarista U2 The Edge, takže zvukově se jedná o obrovský skok dopředu.

Celkově to pro fanoušky znamená věrnější a lepší zvuk.

Myslím, že i dozrál projev kapely, pravidelně zkoušíme a koncertujeme. Písničky si, jak se říká, sedly a můžeme se opravdu soustředit na detaily a provedení samotné.

Co se naopak nezměnilo, je chuť a radost z muziky U2. Nadšení je nakažlivé, tak věříme, že jím nakazíme naše posluchače.

Neratoviny: Co mohou fanoušci očekávat od vašeho pátečního koncertu ve Společenském domě?

Jenda Sviták: Na velkou část toho jsem vlastně řekl už v první odpovědi.

Kromě toho zazní řada nových skladeb. Některé z nich budeme hrát poprvé v Neratovicích, některé uslyší návštěvníci koncertu v našem provedení vůbec poprvé.

Budeme mít i hosty.

Takže celkově čekejte pořádnou porci dobré muziky se skvělým zvukem a světelným parkem, což opravdu není málo.

Neratoviny:
Děkujeme za rozhovor a přejeme hodně povedený koncert a plný sál.

Na velmi úspěšný loňský koncert ve velkém sále Společenského domu Zoo2 po roce naváží v pátek 14. března od 20:00 na témže místě. Vstupné je 90 Kč.

Jenda Sviták - Zoo2