Masopust v Lobkovicích se bude letos konat za každého počasí v sobotu 8.února od 10 do 18 hodin v areálu statku u Lobkovického zámku a bude spojen s řadou doprovodmných akcí.

Mezi ně bude patřit lidová masopustní veselice, kde jsou vítány masopustní maškary, směšná ustrojení či maska, stejně jako muzikanti s tradičními i netradičními hudebními nástroji. Okolo 15 hodiny budou vyhlášeny nejlepších maškary, především ty dětské. Vítěze sveze po Lobkovicích koňský povoz.

Mezi doprovodnými akcemi najdete ukázky venkovské zabíjačky s prodejem zabíjačkových a masných výrobků, projížďky dětí na koních a ve vozech po Lobkovicích.

Otevřeny budou také výstavní prostory lobkovického zámku s výstavami o Františku Palackém, o M. Plesingerovi-Božinovovi, lobkovickém zámku. Nově bude k vidění výstava replik historických zbraní u příležitosti 30. výročí založení skupiny Armatus.

A právě šermířská skupina Armatus bude předvádět šermířské souboje. Bude také střelba z kuše a dětský kolotoč.

Na pěti otevřených ohništích si návštěvníci budou moci nejen ohřát ruce, ale také opéct buřty.

Na místě bude řada stánků s občerstvením a nápoji. Čepovat se bude pivo z Lobkowiczkého pivovaru. Svůj stánek bude mít pekařství Kollinger. K zakoupení budou chorvatské zeleninové speciality a další dobroty.

Na masopustu najdete také bleší trh. Prodejní stůl si lze pronajmout na tel. 603 478 582.

K dobré náladě bude hrát a zpívat osvědčený harmonikář Václav Hruška.

Vstupné na tuto akci, pořádanou občanským sdružením Lobkovice, o.s. za podpory města Neratovice a majitele zámku Alexandra Lobkowicze, bude volné.

Masopust Lobkovice 2014