Z 228 kandidátů, kteří usilují o hlasy ve volbách do zastupitelstva města Neratovice, pouze 11 kandidovalo v minulých volbách v roce 2010 za jinou stranu než letos.

Na kandidátce TOP09 najdeme dva kandidáty, kteří před čtyřmi lety reprezentovali ODS. Jsou jimi Zita Ziková na osmém a Ludmila Košťálová na desátém místě.

Za Volbu pro město kandiduje na 19. místě Ing. Petr Hudec, který byl v roce 2010 na kandidátce Starostové a nezávislí (STAN). STAN však letos podporuje kandidátku Neratovice jinak.

Na 3. místě kandidátky Neratovice jinak kandiduje Ing. Vlastimil Dominik, který byl v minulých volbách zvolen zastupitelem za Klub angažovaných nestraníků (KAN)

Rekordmanem v počtu kandidátů v minulých volbách kandidujících za jiné strany je sdružení Společně pro Neratovice.

Dvojice lídrů Roman Kroužecký a Michaela Landová byli v minulých volbách zvoleni zastupiteli za Neratovice jinak, Roman Kroužecký byl radním za tuto kandidátku.

Ze stejné kandidátky přešli ke Společně pro Neratovice Zdeněk Kolínský na 9. místě a Mgr. Ladislav Židoň na 11. místě.

Rudolf Kinc na 5. místě a Jan Dvořák na 12. místě šli do minulých voleb za STAN, zatímco Ing. Ivan Ptáčník na 13. místě minule zastupoval stranu Sdružení nezávislých kandidátů – Evropští demokraté (SNK-ED).

Ostatní strany, tedy Zelená pro Neratovice – tady jsme doma, Česká strana sociálně demokratická, Komunistická strana Čech a Moravy, Občanská demokratická strana, Klub angažovaných nestraníků, Sdružení nezávislých kandidátů – Evropští demokraté a Křesťanská a demokratická unie – Československá strana lidová, nemají žádné kandidáty, kteří by do minulých voleb šli za jinou stranu či sdružení.

Zdroj: Český rozhlas