Dobročinný koncert pro postižené povodněmi, který v pátek 14. června uspořádal pod názvem Rock proti proudu Společenský dům Neratovice, splnil svůj hlavní účel a podařilo se vybrat 15 683 korun a 5 amerických dolarů.

Poděkování patří všem vystupujícím, od tanečních skupin Roxton a All4Dance, aspirujícím umělcům z neratovické Základní umělecké školy až po rockové kapely Sox in the Box, Vorasband, Tři sestry banditos, Šťastný den a Miloše Dodo Doležal s jeho kapelou.

Všichni účinkující vystoupili nejen bez nároku na honorář, ale i výdaje na cestovné. Mnozí navíc přispěli i finanční částkou.

Zásluhu na konání akce má samozřejmě její iniciátor zpěvák kapely Tři sestry banditos, Vlasta Roflík, a Společenský dům, který se organizace akce ujal. Vše zvládli v rekordním čase jednoho týdne.

Na koncertu se nevybíralo vstupné, ale každý mohl přispět libovolnou částkou do plexisklové urny v předsálí Společenského domu. Vybraná částka je podle neověřených informací větší, než která se zatím sešla na městském povodňovém účtu.

Zklamáním může být divácký zájem o koncert. Celý hudebně-taneční maratón od odpoledne do noci navštívilo odhadem pouze kolem 300 lidí.

Ač byl program žánrově spíše pro střední a starší generaci, šlo přeci jen o dobročinný koncert. A tak mladí lidé mohli přijít, poslechnout si třeba jen pár písní a darovat dvacetikorunu. Bohužel takových nebylo mnoho.

Přestože začátek festivalové sezóny jistě přispěl k tomu, že mnozí již měli na pátek jiný program, vypovídá nízká účast veřejnosti na této akci o tom, jak hodně našemu městu schází sdílený pocit sounáležitosti.

Naopak ti, kdo na koncert přišli, společně přispěli velmi slušnou částkou na své méně šťastné sousedy, kterým povodeň způsobila nemalé škody.