V sobotu 12. července se opět Neratovice vrátily v čase, když se zahoukáním vjel na nádraží parní vlak, který byl vypraven z pražského branického nádraží jako zvláštní parní vlak na Svijanský speciál z Prahy, přes Mladou Boleslav až do České Lípy.

V čele jela parní lokomotiva Štokr (566.036) z roku 1952, která přijela ze Slovenska.

V soupravě historických vozů byl zařazen historický lůžkový vůz, který nahradil tradičně známý bufetový vůz, kde bylo možné se občerstvit nebo zakoupit drobné upomínkové předměty s železniční tématikou.

Při zpáteční cestě ze Svijanských slavností, vyjel parní vlak s půlhodinovým zpožděním. Přesto po celý den vládla na palubě celého vlaku veselá nálada jak mezi cestujícími, tak i vlakovou četou.

Cestujících, kteří si nenechali ujít zážitek díky parnímu vlaku spojený s výletem na slavnosti piva, bylo mnoho a z historických vagonů celou cestu vesele mávala spousta rozesmátých dětí i dospělých.

V Neratovicích však byla účast velice malá a nikdo neprojevil možnost se svézt párou, jen pár lidí s dětmi se přišlo na vláček podívat a zamávat veliké parní lokomotivě.