Deset týmů se postavilo ve čtvrtek 26. června na start Letního hospodského kvízu, aby čelily 27 nelehkým otázkám v devíti tematických okruzích.

Vše začalo tradičně představením týmů a také cen, které věnovali sponzoři.

Zahradnictví Michaely Landové věnovalo šest beden živých květin a bylinek v květináčích, Profoto Vosáhlo poukazy na své služby v různých hodnotách. OHMS přispělo do cen třemi lahvemi luxusního moselského vína. Další alkoholické nápoje a reklamní předměty pak k cenám přidal pivovar Holba v zastoupení hospůdkou Koupák.

Už od počátku vládlo mezi soutěžícími napětí, jaké otázky si pro ně organizátoři připravili a jak je zvládnou. Obavy organizátorů, že jsou otázky až příliš obtížné, rozptylovaly letmé pohledy na mnohé formuláře s odpověďmi.

Soutěžní týmy se opět popasovaly s otázkami nad očekávání a získaly od 7 do 18 bodů.

Nedařilo se jednomu z favoritů, a to týmu Mloci, naopak dopředu poskočily týmy Ujepandy či Wall-e.

O první pozici se podělily Hvězdova pěchota a CML. Hvězdova pěchota se pravidelně umisťuje na stupních vítězů, avšak nedělené vítězství tomuto družstvu stále uniká.

O třetí pak NNZ a Stará garda, která tak odčinila neúspěch z kvízu minulého.

Nováček soutěže tým Pouliční směs se už při svém prvním startu zapsal dobře, když se ziskem 9 bodů skončil na děleném osmém místě spolu s týmem Kankán, který neskrýval své zklamání.

Smolně skončil tým JOJ, který si od minulého kvízu bodově polepšil, ale přesto na něj zbylo podruhé za sebou nevděčné místo v závěru startovního pole. Tak třeba do třetice všeho dobrého.

Příští kvíz ještě nemá svůj termín, ale organizátoři jsou odhodláni dát soutěžícím i veřejnosti, která kvízy sleduje, přes letní prázdniny pokoj.

Konečné pořadí:
1.-2. místo: Hvězdova pěchota a CML … 18 bodů
3.-4. místo: NNZ a Stará garda … 15 bodů
5. místo: Wall-e … 12 bodů
6. místo: Ujepandy … 11 bodů
7. místo: Mloci … 10 bodů
8.-9. místo: Pouliční směs a Kankán … 9 bodů
10. místo: JOJ … 7 bodů

Správné odpovědi na kvízové otázky z Letního hospodského kvízu zveřejníme zítra.