Chcete zažít výjimečný večer a být přítomni novému zápisu do České knihy rekordů? Přijďte 30. dubna na začátek Palackého ulice v Lobkovicích a zúčastněte se velkolepé akce, na kterou vás srdečně zve rodina Cilcova, o.s. Lobkovice a město Neratovice.

Netradiční pálení „čarodějnice“ na vodě je v Lobkovicích organizováno každoročně a tato ojedinělá akce, kdy je hranice zapálena hořícími šípy přímo na vodě, se stává rok od roku populárnější.

Možná i proto se rodina Cilcova, která je hlavním organizátorem a především původcem originálního nápadu, rozhodla pro pokus o zápis do knihy rekordů.

Oslovili tedy pelhřimovskou Agenturu Dobrý den, která v České republice oblast rekordů a kuriozit zastřešuje a je vlastníkem České knihy rekordů, s žádostí o jejich účast při pokusu o zapálení největší hranice na vodě.

Přípravy na vlastní zápis do České knihy rekordů budou zahájeny již v pondělí 29. dubna, kdy se započne s výstavbou hranice. Druhý den, tj. 30. dubna, se již od 15:00 můžete do dění zapojit i vy.

Odpolední hodiny budou věnovány dětem, pro které bude připraven zábavný program. Ratolesti, ale i jejich rodiče a prarodiče, a samozřejmě i ti, kteří ještě žádné děti nemají, si opečou vuřty na otevřených ohništích a zapijí je nápojem zakoupeným u stánků s pivem a limem.

Hlavní program dne pak bude probíhat od 18:00, kdy si komisař Agentury Dobrý den přeměří hranici a ta bude následně odtažena na vodu.

Slavnostní pokus o zapálení největší hranice na vodě hořícím šípem a očekávaný zápis do České knihy rekordů je plánován na 21:00.

Celým večer až do 23:00, kdy bude akce ukončena, vás bude provázet country kapela Mošňáci. Přijďte se pobavit.